09174434044


تاریخچه شرکت اسکانیا


مختصری از تاریخچه شرکت اسکانیا

اولین شروع شرکت اسکانیا به تاریخ ۱۸۹۱ بر می‌گردد، زمانی که یلیپ ورسن کارخانه‌ای جهت ساخت واگن‌های راه آهن تأسیس کرد. از طرفی در اوایل سال ۱۹۰۰ یک کارخانه دوچرخه سازی توسط گوستاو اریکسون راه اندازی شد، که نام آن را اسکانیا گذاشت. بعد از مدتی این کارخانه به سمت صنعت خودرو سازی پیش رفت و با شرکت یلیپ ورسن ترکیب شد.

رفته رفته شرکت اسکانیا به تولید اتوبوس هم روی آورد و تا سال ۱۹۲۰ تولیدات این شرکت به اتوبوس و کامیون اختصاص یافته بود. این روند همچنان تا شروع جنگ جهانی ادامه داشت، تا اینکه بعد از جنگ جهانی دوم آنها دوباره شروع به تولید اتوبوس‌ها و کامیون‌ها کردند و توانستند شهرت جهانی پیدا کنند.

کامیون‌ها و اتوبوس‌های اسکانیا از سه دهه قبل تا کنون در ایران نقش مؤثری داشته اند. شرکت عقاب افشان نماینده تولید اتوبوس و ماموت نماینده خودروهای سنگین سکوی پرتاب اسکانیا در ایران بوده اند. عقاب افشان از قبل تر نماینده قطعات یدکی محصولات اسکانیا بود و از آنجا که قیمت و کیفیت محصولات آن بسیار مناسب و درایران فراگیر شده بود، خیلی زود به بخش مهمی از نیازهای حمل و نقل مسافربری تبدیل شد. امروزه شاهد طیف گسترده ای از اتوبوس‌های اسکانیا در ناوگان حمل و نقل بین شهری هستیم که با رضایت مندی رانندگان و مسافران همراه بوده است.